Dobre restauracje na wyjście ze znajomymi

Od kiedy poszedłem na studia do Białegostoku rzadko widuję się z moimi znajomymi z liceum, którzy zdecydowali się na studia w Gdańsku, Warszawie, czy Poznaniu. Wychowałem się w województwie warmińsko-mazurskim, skąd dojazd do Białegostoku nie jest najlepszy, ale przekonały mnie opinie o wybranym przeze mnie kierunku studiów. W najbliższy weekend moi znajomi odwiedzą mnie pierwszy raz w Białymstoku i muszę zastanowić się, gdzie ich zabrać.

Modna restauracja w Białymstoku

rekomendowana restauracja w białymstokuZ wyborem ciekawych miejsc, które można zobaczyć w Białymstoku nie miałem problemów chociaż jasne było, że nie będziemy mieli szans odwiedzić wszystko i muszę coś wybrać. Chcieliśmy jednak wieczorem gdzieś wyjść na miasto, ale na szczęście przypomniała mi się rekomendowana restauracja w Białymstoku, o której powiedzieli mi studenci starszych roczników. Z ich opowieści wszystko wyglądało naprawdę obiecująco, przystępne ceny, stosunkowo niewielka odległość od mieszkania, które wynajmuję i bardzo dobre menu. Przed przyjazdem znajomych postanowiłem jednak osobiście sprawdzić polecony lokal i poszedłem do niego ze współlokatorem. Trzeba obiektywnie przyznać, że restauracja zrobiła na nas piorunujące wrażenie. Dobrze, że zarezerwowałem stolik ponieważ wszystkie miejsca były zajęte. Kelner polecił nam kilka dań, które ostatecznie otrzymaliśmy bardzo szybko. Wrażenie zrobił na nas też duży wybór regionalnych piw, które dostępne były zarówno w butelkach, jak z nalewaków. Imponująca była też obsługa kelnerska, ponieważ wszyscy kelnerzy reagowali bardzo szybko i sprawnie, a jednocześnie nie byli narzucający się i stwarzali swobodną atmosferę w lokalu. Wracając do mieszkania byłem przekonany, że moim znajomy przypadnie do gustu ten lokal, a wizyta w nim spowoduje, że będę bardzo dobrze wspominać Białystok i przekonają się, że nawet na wschodzie Polski żyje się tak dobrze, jak w stolicy.

Chociaż moi znajomi ze szkoły przyjeżdżali do Białegostoku z rezerwą, to wyjeżdżali już z zupełnie innym nastawieniem. Miasto bardzo im się spodobało, a całość dopełniła wizyta w wybranej przeze mnie restauracji, która zachwyciła wszystkich swoją atmosferą, wyborem różnego rodzaju potraw i napojów i przystępnymi cenami. Ustaliliśmy, że musimy częściej się odwiedzać i za każdym razem spotkamy się w innym mieście, które będą teraz musiały dorównać Białemustokowi.