Do Holandii jeżdżę wygodnym busem

Gdy zacząłem pracować za granicą to od zawsze miałem spory dylemat dotyczący wyboru środka transportu. Nigdy bowiem nie planowałem osiedlać się gdziekolwiek na stałe. Wyjeżdżając do pracy musiałem zostawić w kraju żonę i synka, więc od razu wiedziałem, że będę wracał do domu tak często jak to tylko możliwe. I na szczęście mam tą możliwość, bo dzisiaj z wielu miast w Europie kursują busy, które przewożą pracowników pomiędzy europejskimi krajami.

Minibusy na trasie Kraków-Holandia

busy krakowa do holandiiJako, że mieszkam w naprawdę dużym mieście to nie mam żadnego kłopotu ze znalezieniem połączenia komunikacyjnego z krajem, w którym pracuję. A pracuję w stolicy Holandii, która jest świetnie skomunikowana z moim Krakowem. Moja podróż wygląda w taki sposób, że w niedzielę wieczorem wyruszam w podróż ze stolicy Małopolski do stolicy Holandii. Połączenie jest doskonałe bo codziennie kursują prywatne busy Krakowa do Holandii. Bilety na taki transport są w bardzo dobrej cenie. Za kurs w jedną stronę płacę raptem dwieście złotych. To naprawdę niewiele biorąc pod uwagę, że na paliwo musiałbym wydać kilka razy tyle. Minibus odjeżdża z głównego dworca a w stolicy Holandii jest w około dwanaście godzin. To bardzo szybko, bo swoim samochodem jedzie się bardzo podobnie. Akurat Kraków jest naprawdę dobrze skomunikowany z tą trasą na Holandię. Przecież z Krakowa autostrada prowadzi do samej niemieckiej granicy. Kierowca busa nie oszczędza na paliwie i na autostradzie jedziemy naprawdę bardzo szybko. I na koniec reasumując – do domu mogę wracać praktycznie co weekend. Mógłbym tak wracać gdyby nie to, że bardzo mi to utrudnia później skupienie się w pracy w poniedziałki. Chociaż busy są bardzo wygodne i naprawdę komfortowo się w nich podróżuje to mimo wszystko jednak po przejechaniu tego ponad tysiąca kilometrów można się czuć rano niezbyt świeżym i wypoczętym.

Podróż z południa kraju do stolicy Holandii zajmuje mi około dwunastu godzin. I to pomimo tego, że kierowca wcale aż tak się nie śpieszy. Od kilku lat korzystam z połączeń prywatnymi busami. Jest to bowiem moim zdaniem najtańszy sposób na podróżowanie pomiędzy Polską a Holandią. Wystarczy napisać, że podróż w jedną stronę kosztuje mnie około dwustu złotych. Dzięki tak niskiej cenie częściej mogę być w domu.