Dekoracyjny bieżnik na stół

Świąteczny lub codzienny obrus wymaga odpowiedniego uzupełnienia. Bieżnik przecinający stół wzdłuż albo na skos, urozmaici każdą kompozycję. Bieżniki możemy zestawiać z obrusem lub stosować samodzielnie. Przydają się także jako podkładka pod telewizor lub zabezpieczenie blatu komody. Zastosowań jest wiele, równie liczne są warianty kolorystyczne.

Stołowe bieżniki: kolory i wzory

bieżniki na stółBieżnik posiada zwykle strukturę i formę odmienną od obrusów. To dekoracyjny dodatek, który może być z powodzeniem stosowany jako niezależna dekoracja stołu. Bieżniki na stół kupujemy podobnie jak obrusy w sklepach stacjonarnych, dyskontach, portalach internetowych. To nie tylko modny ale i praktyczny dodatek. Zapobiega budzeniu stołu w newralgicznych miejscach i podkreśla linię biegnącą wzdłuż blatu. Ukośne położenie bieżnika zmianie całkowicie symetrię i wygląd stołu. Warto stosować prostą zasadę polegającą na zestawianiu wzorzystego obrusu z monochromatycznym bieżnikiem i odwrotnie: kolorowy bieżnik sprawdzi się z prostym obrusem. Jeśli wybieramy podobne wzory, powinny czymś się różnicować, np. rodzajem tkaniny. Standardowo bieżniki powinny sięgać poza dłuższą krawędź stołu i zrównywać się z obrusem. Bieżniki mają też wersje świąteczne: bożonarodzeniowe, wielkanocne, komunijne. Dysponując kilkoma wzorami bieżników, możemy z powodzeniem okresowo je wymieniać, zamiast kupować nowe obrusy. 

Dekoracja stołu zależy od zestawienia materiałów, ich wzorów i kroju. Bieżniki niegdyś mało znane, dziś są nieodłącznym elementem codziennej bądź okazjonalnej ozdoby stołu. Sprawdzają się w różnych pomieszczeniach, również jako podkładka pod telewizor czy komputer. Stosując bieżnik unikniemy zabrudzenia stołu, obrusu i wprowadzimy zupełnie inny nastrój do wnętrza.