Czym jest kwercetyna?

Obiegowa opinia mówi, że nie warto stosować suplementów diety, gdyż nie pomagają, a nawet mogą zaszkodzić. Można tak powiedzieć o niektórych, lecz co innego w przypadku organicznych związków chemicznych, które występują naturalnie w warzywach i owocach.

Niedrogie suplementy z kwercetyną

kwercetyna cenaZnaleźć kwercetynę można między innymi w cebuli, winogronach, truskawkach oraz brokułach. Jednakże nawet duże spożycie wymienionych produktów, nie zagwarantuje nam, że zaspokoimy dzienne zapotrzebowanie na nią. Jest tak, ponieważ jest ono dość wysokie, dlatego dobre suplementy raczej nie zawierają mniej niż pięćset miligramów tego organicznego związku chemicznego. Badania nad kwercetyną wykazały, że bardzo dobrze wspomaga nasz układ krwionośny, w związku z czym obniża ryzyko zapadnięcia na różnego rodzaju choroby naczyniowe. Co ciekawe, ten chemiczny związek organiczny, przyjmują także sportowcy, by lepiej się zregenerować, a także kobiety, które chcą zachować optymalny poziom kwasu hialuronowego. Jeżeli zainteresowała nas kwercetyna cena tego suplementu jest zależna od ilości kapsułek w opakowaniu. Możemy wybrać takie, które zawierają sto lub sto dwadzieścia kapsułek, przy czym zakup w przypadku drugiej opcji jest dużo bardziej korzystny pod kątem ekonomicznym. Jest tak, albowiem za opakowanie zawierająca sto kapsułek zapłacimy nieco ponad pięćdziesiąt złotych, natomiast za większe około osiemdziesięciu. Sprzedażą kwercetyny zajmują się apteki oraz sklepy internetowe.

Organiczna kwercetyna to produkt w stu procentach naturalny, którego suplementowanie jest całkowicie bezpieczne. Ważne jest jednak, by przyjmować ja systematycznie, albowiem nawet krótkie przerwy mogą spowodować obniżoną jej zawartość w organizmie, co wydłużą w czasie osiągniecie pożądanych efektów.