Czy warto stosować kremy konopne do twarzy?

 

Na rynku dostępny jest szeroki wybór kosmetyków konopnych. Tego typu produkty zawierają w składzie wiele witamin, minerałów, składników aktywnych. Konopia ma cenne właściwości pielęgnacyjne, stosowanie jest w maściach pomocnych przy leczeniu chorób i zmian skórnych.

Korzyści kremu konopnego do twarzy

krem konopny do twarzyOlej z konopi ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, przeciwalergiczne. Tego typu maści zalecane są dla osób zmagających się z atopowym zapaleniem skóry. Starannie odżywiają i leczą skórę. Produkty konopne odbudowują naskórek. Osoby mające problemy z trądzikiem lub łuszczycą powinno stosować miejscowo olej z konopi. Preparaty z konopi pomagają zachować fizjologiczny poziom pH skóry, przez co tworzy się naturalna bariera ochrona. Stosując krem konopny do twarzy , można zapewnić efekt odmłodzenia skóry. Kremy z olejem konopnym posiadają gęstą konsystencję, przez co można go używać na dzień i na noc. Kremy konopne dostarczają skórze potrzebne kwasy tłuszczowe i zapewniają odpowiedni poziom nawilżenia. Większość kosmetyków z konopią może być stosowana również do codziennej pielęgnacji skóry dziecka. Dodatkowo maść z ekstraktem z konopi nadaje się do uspokojenia zszarganych nerwów. Szampony z ekstraktem z konopi nadają włosom objętości. Idealnie wygładzają włosy, zapobiegają rozdwajaniu się końcówek. Szampon z konopi jest zalecany dla osób mających problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Pobudza on krążenie i stymuluje meszki włosowe.

Olej z konopi ma podobne działanie do keratyny. Szybko się wchłania, nadaje włosom połysk. Odżywka z olejem z konopi ułatwia rozczesywanie włosów. Zawarte w oleju składniki odżywcze zapobiegają przetłuszczaniu się włosów.Kosmetyki konopne warto stosować do codziennej pielęgnacji całego ciała.