Co warto wiedzieć na temat filcu?

Filc można otrzymać w różnych długościach, szerokościach, gęstościach i grubościach. Może występować w zwojach lub arkuszach i jest powszechnie dostępny w szerokiej gamie kolorów. Produkt naturalny, filc zatrzymuje i odprowadza wodę, olej i inne płyny. Filc jest również trwały i odporny na zużycie i rozrywanie.

Filc cechuje się dużą wytrzymałością

organiczny filc technicznyJest to doskonały izolator zarówno temperatury, jak i dźwięku, odpowiedni zarówno do zastosowań domowych, jak i przemysłowych, które są praktycznie nieograniczone. Oprócz tego, że jest nieco sztywnym materiałem, wiele filców ma również szorstką teksturę. Nie ma połysku jak jedwab lub satyna i nie ma maślanej miękkiej tekstury, takiej jak polar lub minky. Wynika to z rodzaju włókna niezbędnego do wykonania filcu; szorstkie włókna są o wiele łatwiejsze do zmatowania w solidny materiał niż gładkie. Oczywiście nie wszystkie projekty wymagają miękkiego, płynnego materiału. Tekstura filcu sprawia, że ​​stanowi doskonały kontrast, gdy jest używany jako dekoracja lub wykończenie. Filc ma wiele zastosowań, bez względu na to, czy chcesz rozpocząć z dzieckiem projekt rękodzielniczy, nakryć stolik do kart, stworzyć własne dekoracje, czy zrobić kreatywne z fantazyjną sukienką, nie można się pomylić z filcem naturalnym. Ten wysokiej jakości produkt jest w 100% akrylowy, ma grubość 1,5 mm i 210 g / m2. Wycięta z rolki o długości 147 cm, długość, którą wybierzesz, na pewno będzie odpowiednia. Występuje w gamie ponad 40 kolorów, więc na pewno znajdziesz kolor, który będzie odpowiedni. Niezależnie od projektu, nie można pomylić filcu z żadnym innym. Filc jest poręcznym i ekonomicznym materiałem do rzemiosła, odzieży, dekoracji i wygłuszenia. Dzięki temu specjalnemu filcowi igłowemu włókna są mechanicznie łączone za pomocą licznych igieł kolczastych, aż do uzyskania wysokiej jakości powierzchni filcu. Filc nadaje się szczególnie do haftu. Materiał jest miękki, ale stabilny wymiarowo, a igła do haftowania nie jest odchylana podczas przebijania filcu. Umożliwia to bezproblemowe tworzenie wysokiej jakości aplikacji, emblematów i znaczków. Filc to sztuczna tkanina wykonana z naturalnych włókien. Większość tkanin sztucznych jest zazwyczaj tkana; jednak organiczny filc techniczny różni się pod tym względem.

Co dokładnie jest odczuwane? Filcową tkaninę tworzy się z włókien ściskanych i matowanych, często prasowanych razem za pomocą ciepła, wilgoci i dużego nacisku. Może to wymagać dużej ilości pracy, ale rezultatem jest bardzo gęsta tkanina składająca się z trwale połączonych włókien.