Busy w kierunku Niemiec

 

W Polsce komunikacja miejska jest dobrze zorganizowana i korzysta z niej bardzo dużo osób. Przewóz pasażerów za granice Polski są głównie realizowane przez prywatne firmy transportowe. Szczególnie oblegany kierunek, to Niemcy.

Ile trwa przejazd z Polski do Niemiec?

busy do niemiec z lublinaWiele osób jeździ do Niemiec systematycznie kilka razy w roku, ponieważ pracują zagranicą. Wiąże się to z częstymi wyjazdami i powrotami, nie zawsze zorganizowanym transportem. Kiedy pracodawca nie zapewnia środka transportu, to pracownicy muszą samodzielnie go sobie organizować. Najczęściej wybierają busy, ponieważ są najtańszą alternatywą. Jeżeli wyjazd ma się odbyć z województwa lubelskiego, to najlepsze będą busy do Niemiec z Lublina. Ponieważ miasto to znajduje się stosunkowo blisko granicy polsko – niemieckiej, to cena biletów nie jest zbyt wysoką. Za bilet w jedną stronę, czyli z Lublina do Niemiec, kosztuje około sto dwadzieścia złotych. Dla przykładu, jeżeli do busa wsiadamy na przykład w Rzeszowie, to za bilet zapłacimy już dwieście złotych. Busy odjeżdżają z dworca głównego niemalże każdego dnia, ponieważ jest bardzo dużo chętnych osób. Pojazdy, które są wysyłane w tak dalekie trasy, są nowoczesne i komfortowe. Busy mają klimatyzację, przyciemniane szyby i rozkładane fotele z regulowanymi zagłówkami, więc spokojnie można się przespać w trakcie podróży. Niektóre busy mają nawet telewizor, aby umilić pasażerom podróż. Czas podróży zależy od warunków panujących na drogach i od stanu pogody. Może wynosić od ośmiu do dwunastu godzin.

Busy jako środki transportu publicznego są wybierane przez pasażerów ze względu na niższą cenę i krótszy czas pokonywania drogi. Ponadto busy często mają przystanki w mniejszych miastach, czego nie ma w przypadku autobusów państwowych.