Borykasz się z przerwami w dostawie prądu?

 

Współcześnie, największymi sektorami polskiej gospodarki, są usługi, oraz przemysł, które zostawiają rolnictwo daleko w tyle. Oznacza to, że stale rośnie nasze zapotrzebowanie na dostęp do energii elektrycznej. Każde duże przedsiębiorstwo, do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje stałego dopływu energii elektrycznej, o dobrej jakości.

Zabezpiecz swoją firmę

wydajna elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowaPowszechnie wiadomo, że systemy energetyczne w naszym kraju nie działają idealnie. W niektórych regionach, przerwy w dostawach energii elektrycznej występują nagminnie. Nagłe odcięcie prądu, dla maszyny pracującej na taśmie produkcyjnej, może zakończyć się poważną awarią. Jak należy się przed tym chronić? Rozwiązaniem tego problemu może być wydajna elektroenergetyczna automatyka zabezpieczeniowa. W wyżej opisanej sytuacji, jeśli nasze przedsiębiorstwo jest wyposażone w system automatyki zabezpieczeniowej, zadziała automatyka restytucyjna. Automatyka restytucyjna, ma za zadanie, w przypadku wykrycia braku dopływu prądu z sieci, włączyć awaryjne źródło zasilania. Automatyka restytucyjna działa również w drugą stronę, to znaczy, że w systemie znajdują się czujniki, których zadaniem jest przełączenie systemu, na główne źródło zasilania, gdy będzie ono znowu sprawne. System automatyki zabezpieczeniowej posiada także blokady, które nie pozwalają na przełączenie do awaryjnego źródła zasilania, jeśli ono także uległo uszkodzeniu i nie dostarcza energii elektrycznej. Automatyka restytucyjna współpracuje z układami automatyki eliminacyjnej. Tylko właściwa współpraca tych dwóch typów zabezpieczeń, może zapewnić stały i pewny dopływ energii elektrycznej, dla naszego przedsiębiorstwa. Głównym zadaniem automatyki eliminacyjnej, jest wykrywanie zagrożeń, takich jak zbyt niska częstotliwość lub napięcie prądu, zbyt wysokie natężenie prądu, występujące zwarcia i, najważniejsze, przeciążenie całego systemu energetycznego przedsiębiorstwa. W razie wykrycia któregoś, z tych zakłóceń, automatyka eliminacyjna, wyłącza wadliwe elementy z systemu.

Korzystanie z systemu automatyki zabezpieczeniowej, może oszczędzić naszemu przedsiębiorstwu wielu problemów i kosztów, które musielibyśmy ponieść, w efekcie awarii sieci energetycznej. Przerwy w dostawach energii elektrycznej, wiążą się także z nieplanowanymi opóźnieniami, które negatywnie mogą wpłynąć na reputację firmy.