Bezpieczna smycz dla małego pieska

W mojej rodzinie od zawsze były różne zwierzęta. Psy, koty, chomiki a nawet akwarium z rybkami. Przez całe moje dzieciństwo przewijały się zwierzaki. Stąd też tak wielką sympatią darzę koty i psy. Szczególnie zaś lubię psy.

Smycz dla szczeniaka

smycz dla małego psaPrzeprowadzając się do nowego domu z ogrodem oczami wyobraźni widziałam psa biegającego po zielonym trawniku. Chciałam jechać do schroniska aby wybrać jakiegoś małego psa, ale musiałam poczekać. Najpierw należało wyremontować kilka pomieszczeń w domu oraz naprawić płot który w kilku miejscach był dziurawy. Chciałam aby nowy członek rodziny miał zapewnione jak największe bezpieczeństwo. Priorytetem stała się więc wymiana całego płotu. Kupiliśmy dom który wymagał trochę pracy i płot w wielu miejscach był dziurawy. Wraz z mężem wspólnie stwierdziliśmy, że po remoncie ogrodzenia pojedziemy po małego, młodego psa z pobliskiego schroniska. Byłam bardzo podekscytowana i ochoczo zabrałam się do wymiany płotu. Po dokonaniu wymiany wspólnie z mężem zaczęliśmy szukać akcesoriów dla psa. Potrzebne były miski, miękkie legowisko, kocyk, kilka gumowych zabawek i piłek, szelki, transporter samochodowy, obroża oraz smycz dla małego psa. W internecie jest bardzo duży wybór różnego rodzaju gadżetów dla zwierząt. Szczególną jednak uwagę przywiązywaliśmy do obroży i smyczy, odpowiednie, dobre jakościowo akcesoria zapewnią bezpieczeństwo na wspólnych spacerach oraz podczas podróży. A planowaliśmy zabierać naszego czworonożnego pupila na wspólne wycieczki w góry i nad morze. Podczas takich wakacyjnych wypraw łatwo o nieszczęście i pies może się zgubić w zupełnie obcym dla siebie miejscu. Dlatego też bardzo zależało nam na tym aby smycz była mocna. Małe pieski często są strachliwe więc łatwo o nieszczęście. Smycz jaką zamówiliśmy w sklepie internetowym okazała się być solidnie zrobiona. Miała regulację długości która pozwala właścicielowi na swobodne skracanie lub wydłużanie dystansu między sobą a pupilem. Taka smycz pozwala w pełni kontrolować pupila na spacerze. Dzięki temu zarówno zwierzę jak właściciel może cieszyć się w pełni relaksem na świeżym powietrzu.

Odpowiednia smycz i obroża to zapewnienie nie tylko komfortu sobie, ale przede wszystkim bezpieczeństwa swojemu małemu pupilowi. Małe psy potrzebują szczególnej ochrony gdyż wystarczy zwykły hałas aby je spłoszyć. Odpowiednie akcesoria pozwalają zminimalizować ryzyko niebezpieczeństwa.