Architekt do projektowania wnętrz

Razem z narzeczonym otrzymaliśmy ostatnio w spadku bardzo duże mieszkanie w samym centrum Krakowa. Było one jednak przeznaczone do generalnego remontu. Mieszkanie było ogromne, liczyło sobie niemal 300 metrów kwadratowych. Znajdowało się ono w kamienicy i charakteryzowało bardzo ciekawą architekturą. Bardzo duże przestrzenie, dodatkowo wysokie sufity, jak to zazwyczaj w kamienicach bywa. Ponadto w mieszkaniu pozostawionych było wiele mebli i przedmiotów w bardzo eleganckim stylu, jednak wymagały one odnowienia. Ogólnie mieszkanie było bardzo piękne i klimatyczne.

Aranżacja architektury wnętrza klimatycznej kamienicy w Krakowie

architektura wnętrzPoczątkowo zastanawialiśmy się nad przeprowadzką do mieszkania po babci z powodu jego wielkiej powierzchni, jednakże druga nasz opcja były znacznie kusząca. Postanowiliśmy mieszkanie przerobić na trzy apartamenty do wynajęcia w mieście Krakowie z pięknym widokiem na sam Wawel. Lokalizacja naprawdę była bardzo dobra. Musieliśmy rozpocząć nasze prace nad mieszkaniem od dogłębnego zapoznania się z pojęciem – architektura wnętrz. Na całe szczęście nie byliśmy na tym polu bitewnym w pojedynkę, bowiem w naszej rodzinie mieliśmy kuzyna, naszego bliskiego przyjaciela architekta, który rok temu ukończył prestiżową uczelnię w Stanach Zjednoczonych. Przedstawiliśmy mu wszystkie nasze architektoniczne plany względem wnętrz naszego odziedziczonego mieszkania. Kuzyn zgodził się przygotować dla nas plan architektoniczny, oraz takie dotyczący poszczególnych kroków działania, ponieważ byliśmy w temacie zieloni. Udało się w planie ująć podział mieszkania na trzy niezależny apartamenty, dodatkowo mieliśmy zachować cały dotychczasowy styl panujący w mieszkaniu. Dostaliśmy również namiary na człowieka, który od lat zajmował się odnawianiem starych mebli. Generalnie mieliśmy się ze wszystkimi pracami zmieścić w okresie około sześciu-ośmiu miesięcy od samego rozpoczęcia pracy. Dodatkowo mieszkanie wymagało wymiany wszystkich okien.

Ostatecznie udało nam się osiągnąć zamierzone efekty. Jest to zasługa przede wszystkim planu architektonicznego wnętrz naszych apartamentów – to on prowadził nas przez wszystkie etapy zaplanowanych prac remontowo-budowlanych. W tym roku rozpoczynamy proces wynajmowania naszych apartamentów.