Agencje pracy – pracownik z Ukrainy

Mam swój duży, własny zakład pracy z tradycjami. Działalność gospodarczą prowadzę nieprzerwanie od mniej więcej dwudziestu siedmiu lat. Ostatnio od kilku lat niestety zaczęło brakować dobrych wykwalifikowanych specjalistów w branży. Rekrutacje stały się dość trudne a rynek wymieram powolną, naturalną śmiercią. Większość ekspertów wyjechała na zachód, a to do Niemiec, a to do Wielkiej Brytanie, Holandii, czy też Francji. Musiałam zrobić duże poszukiwania i wysiłki w celu znalezienie nowych, dobrych, uczciwych i bardzo wydajnych pracowników. Z racji tego, iż udało mi się ich znaleźć – postanowiłam napisać tutaj poradnik dla innych w podobnej sytuacji.

Atrakcyjna praca tymczasowa – agencyjna dla osób ze wschodu

agencja pracy tymczasowej pracownicy z ukrainyZajmuję się branżą owocowo-warzywną. Skupujemy towar, sortujemy i wysyłamy dalej – tak wygląda mniej więcej cały proces naszej pracy. Jest to stosunkowo ciężka fizyczna praca. Szukałam pracowników do pracy o jakim profilu. Początkowo zaczęła rozpytywać wśród mojej najbliższej rodziny, czy też znajomych a nawet dostawców. Niestety nic to nie dawało. Jeden z moich najlepszych pracowników polecił mi poszukanie nowych ludzi do pracy zza wschodniej granicy. Pomyślałam, że jest to bardzo dobry pomysł, niewiele myślą poszłam po laptopa i rozpoczęłam moje poszukiwania w internetowej, najlepszej wyszukiwarce. Z racji mojego braku jakiegokolwiek doświadczenie postanowiłam wpisać frazę – agencja pracy tymczasowej pracownicy z ukrainy – ukazały mi się oczywiście setki, tysiące wyników. W dzisiejszych czasach takie agencje są dosyć popularne. Wybrałam jedną z nich i zadzwoniłam.

Była to bardzo dobra decyzja. Szybko podstawili mi dwudziestu dziewięciu pracowników, formalności zajęły około dwudziestu czterech godzin. Agencja zajęła się wszystkim sama, ja musiałam tylko podpisać papiery oraz oczywiście za wszystko zapłacić. Finansowo bardzo mi się to opłaciło.